Ciekawe książeczki dla dzieci

Blog książkowy – Kicia Kocia na plenerze

Książka Anity Głowińskiej pt. “Kicia Kocia na plenerze”. Co tu jest interesującego?

Kilka słów o tym, o czym jest ta książka Anity Głowińskiej pt. “Kicia Kocia na plenerze” (https://www.taniaksiazka.pl/kicia-kocia-na-plenerze-anita-glowinska-p-1519784.html). Historia opowiada o Kici Koci. Ponadto, w książce znajduje się wiele obrazków przedstawiających podstawowe sprzęty i rzeczy, które dziecko może nazwać. Dzięki temu poznaje podstawowe słownictwo. Posiada również wiele okien, które można otwierać i zamykać.

Czego dotyczy ta książeczka?

Kitty Kocia i jej mama wybrały się na plażę. Poznali Pecka na plaży. Dzieci wspólnie odkrywają plażę:

  • zbierają muszelki,
  • bawią się w wodzie,
  • budują zamki z piasku.

Kicia Kocia odkrywa prawdziwy skarb. Bohaterowie musieli improwizować przy budowie zamku z piasku, ponieważ nie mieli flag. Najlepsze jest to, że dzieci potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji.

Czego dzieci nauczą się z tej serii?

Kicia Kocia to cała seria jest książką dla najmłodszych dzieci (wydano ponad 30 książek). Wszelakie opisują przygody rezolutnej kotki, jej rodziny i przyjaciół. Z Kicią dzieci odkrywają świat i uczą się, jak radzić sobie z emocjami i zachowywać się w codziennym życiu. Wszystkie książki z tej serii są bardzo oszczędne w tekście, ale przemycają wiele ważnych wartości. Opisują one po prostu różnorakie sytuacje, z którymi spotyka się Kicia Kocia, i zawsze można się z nimi podzielić jakąś mądrością. W tych książkach autorka pokazuje piękne i dobre relacje między rodzeństwem.

Jak ta książeczka może pomóc rozwijać się dzieciom?

Dziecko może zacząć wypowiadać pierwsze słowa. Można tutaj znaleźć okno. Uwielbiamy proste książki z morałem. Jak wiecie, książeczki z okienkami to świetny sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych u małych dzieci. Dzięki tej książce dzieci mogą pracować nie tylko na palcach, ale i na głowie, próbując otworzyć okna, które mają różnorodne kształty i nie zawsze będą się otwierać z tej samej strony lub w ten sam sposób. Dzięki niewielkiej ilości tekstu, dużym obrazkom i interaktywnym okienkom, projekt ten pt. “Kicia Kocia na plenerze” może być odpowiedni nawet dla kilkunastomiesięcznych dzieci. Dla najmłodszych dzieci polecamy serię w twardej oprawie “Kicia Kocia”.

Dla kogo jest ta książeczka?

Cała seria o Kici Koci przeznaczona jest dla dzieci w praktycznie każdym wieku. Polecamy również opowiadania w wersji papierowej. Dla nas są one “must have” każdej podróży, ponieważ historie są krótkie, a miękkie okładki sprawiają, że książki zajmują mniej miejsca i są lżejsze, więc zawsze zabieramy kilka z nich do naszych walizek.

 

Ciekawe książeczki dla dzieci

Czytajmy jak najwięcej naszym dzieciom. Pokazujmy im, że czytanie to niezwykle fascynująca sprawa, dzięki której można się bawić. Tyle się mówi o czytaniu, ale jak pokazują statystyki – czasem o tym zapominamy, bo nam się nie chce. Nie zapominajmy o tym, że czytanie pomaga również w edukacji, co w przypadku dzieci jest bardzo ważne. Dzięki książkom mogą one dowiedzieć się o tylu rzeczach, znaleźć odpowiedzi na tyle pytań. Starajmy się im czytać, chociażby kilkanaście minut dziennie przed spaniem. Ciekawą propozycją, którą na pewno polubią małe dzieci, może być książeczka pt. Kicia Kocia na plenerze – Tania Książka Anity Głowińskiej.

Seria o kotce

Jeżeli jakieś dziecko jeszcze nie zna tej kotki, to musi jak najszybciej nadrobić swoje zaległości. Kicia Kocia to bardzo popularna bohaterka, która doczekała się już kilkunastu książeczek ze wspaniałymi opowieściami. Książeczki nie są duże i czyta się je bardzo szybko. Do tego są one tak skonstruowane, że dzieci bez trudu są w stanie wysiedzieć podczas czytania całej opowieści. Kici Kocia jest ulubioną bohaterką dzieci w wieku przedszkolnym, które zawsze z wielką przyjemnością słuchają o przygodach tej bohaterki. Kotka sama jest przedszkolakiem i przeżywa mnóstwo najróżniejszych przygód. Każda z tych książeczek opowiada o czymś zupełnie innym. Podczas kolejnych przygód możemy poznać nie tylko samą Kicię, ale również jej rodziców, małego braciszka Nunusia, czy też przyjaciół Kici – Packa, Adelka i Julianka.

Co może robić Kicia?

Kicia Kocia na plenerze” to historia o tym, jak kotka razem ze swoimi przyjaciółmi wybiera się na plener malarski. Ale czym jest taki plener i co dokładnie się na nim robi? Tego wszyscy bohaterowie dowiedzą się już niedługo. Okazuje się, że wszyscy będą malować niezwykłe obrazy na łonie natury. Szykuje się naprawdę wielkie wydarzenie. Co więcej, wszyscy mają już pomysł na to, co mogą namalować. Tylko, że Kicia jest smutna, ponieważ nie ma żądnego pomysłu na to, aby coś namalować. Na szczęście, jej przyjaciele zawsze przyjdą jej z pomocą. Kotka będzie miała wspaniały pomysł. Co też będzie chciała namalować? Tego wszyscy dowiedzą się z tej oto książeczki. Można być pewnym tego, że obraz będzie naprawdę piękny. Warto zajrzeć do tej książeczki, jak również do innych z tej serii. Dzieci zawsze bawią się doskonale w towarzystwie tej kotki – niezależnie od tego, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. Jest to edukacyjna seria książeczek, która do życia małych dzieci jest w stanie wnieść wiele dobrego.

 

Seria o Kici Koci

Dzieci to najwspanialsze istoty. Wiele osób przyznało już nie raz, że gdyby nie dzieci, to ich życie byłoby niepełne. Może nie jest zawsze tak wesoło i tak fajnie, jakby to wszyscy chcieli, ale dzięki dzieciom świat się zmienia. Starajmy się więc zadbać o te swoje pociechy. Dbajmy o ich rozwój. Pomocne w tym wszystkim na pewno będą książeczki. Pokazujmy najmłodszym, że książki to najlepsze dziedzictwo, jakie tylko może nam się trafić. Dzięki temu poznają oni wspaniałych bohaterów, którzy będą im towarzyszyć przez długi czas. Jedną z takich bohaterek stworzyła Anita Głowińska, która zaprasza do czytania “Kicia Kocia na plenerze” (https://www.taniaksiazka.pl/kicia-kocia-na-plenerze-anita-glowinska-p-1519784.html).

Wesoła i rezolutna kotka

Kicia Kocia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci, jeżeli chodzi o bajki. To mała kotka, która ma kilka lat i chodzi do przedszkola. Przeżywa mnóstwo rozmaitych przygód. Dzięki temu możemy poznać nie tylko lepiej samą kotkę, ale również jej mamę i tatę. Jedna z książeczek opowiada o tym, jak kotka dorobiła się małego braciszka. Na świecie pojawił się Nunuś. Co więcej, Kicia Kocia i Nunuś to także osobna seria książeczek, która opowiada o tym, jak siostra wyjaśnia bratu różnego rodzaju zjawiska zachodzące na tym świecie. Wielu rodziców z całą pewnością poleca serię książeczek o Kici, ponieważ są one krótkie, ale na tyle treściwe, że zawsze można dzięki temu dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Przykładem mogą być chociażby te książeczki, które pokazują jak się trzeba zachowywać, a jak się nie powinno. Kotkę pokochają wszystkie dzieci.

Kotka idzie malować

Kicia Kocia na plenerze” to książka o tym, jak kotka razem ze swoimi przyjaciółmi wybiera się malować w plenerze. Wszyscy są bardzo przejęci tym wydarzeniem, ponieważ nie do końca wiedzą o co chodzi z tym plenerem. Na szczęście już niedługo wszystko zostaje im objaśnione. Okazuje się, że będą oni tworzyli swoje dzieła malarskie na łonie natury. Jest to dla nich wielkie wydarzenie, malować na świeżym powietrzu. Każdy bohater ma niezwykły pomysł na to, aby stworzyć wielkie dzieło malarskie. Tylko, że Kicia jest smutna. W jej głowie nie pojawił się żaden pomysł i kotka już sama nie wie co ma namalować. Na szczęście ma ona wiernych przyjaciół, dzięki czemu szybko wie co ma namalować. Plener malarski zostanie uratowany, a każdy bohater będzie mógł pochwalić się wspaniałym obrazem. Co namalowała Kicia Kocia i jej przyjaciele? Tego warto dowiedzieć się z książki. Dzieci na pewno chętnie zaangażują się we wspólne czytanie z rodzicem.

 

Kopiowanie treści serwisu zabronione © 2021 Ciekawe książeczki dla dzieci